Najlepsze Kawiarnie w Katowicach w 2023

Written by
kawiarnie-w-katowicach

Najlepsze Kawiarnie w Katowicach

Zastanawiasz się, gdzie na kawę w Katowicach? Oto subiektywne zestawienie ulubionych miejsc, które nie tylko serwują doskonałą kawę, ale również zachwycają swoim wystrojem i atmosferą.

1.  Kawiarnia Kafej w Katowicach

Kafej to kawiarnia w Katowicach, która celebruje poranki, gdzie śniadania mogą trwać aż do kolacji. Wyróżniają się swoimi bajglami, wyjątkowymi wypiekami i specjalnym podejściem do przygotowywania kawy, wkładając w każdą filiżankę precyzję i zaangażowanie.

Lokalizacja: Kawiarnia znajduje się blisko centrum Katowic, przy ulicy Chorzowskiej 5.

Oferta:

 1. Kawa: Barmani przygotowują kawę z odpowiednią precyzją, dbając o każdy szczegół. Codziennie ustawiają prawidłową ekstrakcję espresso, parzą kawy speciality i tworzą „latte arty”.
 2. Wytrawnie: W ofercie znajdują się śniadania, lunche, omlety, pankejki i bajgle. Wszystkie dania są przygotowywane od podstaw, bez korzystania z półproduktów.
 3. Słodko: Codziennie przygotowywane są specjalne ciasta, które mają spełniać słodkie fantazje klientów.

Dodatkowe usługi:

 • Catering: Oferują catering na różne wydarzenia, pomagając uczynić je wyjątkowymi.
 • Kawiarnia na kołach: Mobilna kawiarnia dostępna na różne wydarzenia, od imprez firmowych po wesela.

Opinie klientów:

 • Karolina: Wyróżnia pyszne bajgle, smaczną kawę, miłą obsługę i klimatyczny wystrój.
 • Marcin: Docenia dobre śniadanie, kawę oraz przytulny wystrój.
 • Asia: Regularnie odwiedza kawiarnię, chwaląc śniadania i obsługę.

Ciekawostka: W Kafej, oprócz kawy, serwują również pełnowartościowe śniadania dostępne przez cały dzień.

Słodki Kafej: To cukiernia, która jest częścią Kafej, oferująca praliny czekoladowe, tarty, torty, serniki, bezy, croissanty, eklery i ptysie. Znajduje się ona przy ul. 3 Maja 10/2 w Katowicach.

Kontakt:

 • Adres: Chorzowska 5, 40-121 Katowice
 • Godziny otwarcia: Codziennie od 8:30 do 19:30
 • Telefony:
  • Rezerwacja stolika: 602 400 360
  • Zamówienia ciast: 728 909 008
  • Wynajem kawiarni mobilnych: 662 228 555
  • Zamówienia z odbiorem własnym: 602 400 360
  • Sklep internetowy: 602 400 360

 

2. Projekt Kawiarnia

Ukryty skarb w Panewnikach. Projekt Kawiarnia serwuje kawę parzoną na różne, alternatywne sposoby, takie jak Chemex czy areopress. Oprócz tego, można tu skosztować wypieków z lokalnych cukierni oraz cieszyć się przemiłą obsługą.

3. Achy Ochy Pracownia Cukiernicza

Chociaż to nie jest typowa kawiarnia, warto tu wpaść na szybką kawę i artystyczne wyroby cukiernicze w atrakcyjnych cenach. Ich cakesicles to prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia.

4. Kawiarnia Witaminka Naturalnie

Przy lotnisku Muchowiec, tuż obok Doliny Trzech Stawów, znajduje się kawiarnio-lodziarnia Witaminka Naturalnie. To idealne miejsce na kawę po spacerze, zwłaszcza zimą. Serwują tu kawę typu speciality od SIMPLo, a także pyszne ciasta, lody rzemieślnicze, pizzę, gofry i wiele innych przysmaków. Lokal jest przestronny, kolorowy i przyjazny dla zwierząt.

5. Cafe Byfyj

Położona w sercu Nikiszowca kawiarnia, która jest idealnym miejscem zarówno na kawę, jak i na spacer. Słynie z wyrobów cukierniczych i zdrowych śniadań. Warto tu przyjść i poczuć śląski klimat.

Podsumowanie

Katowice oferują wiele wyjątkowych kawiarni, które zachwycają nie tylko smakiem kawy, ale również niepowtarzalnym klimatem i atmosferą. Każdy miłośnik kawy znajdzie tu coś dla siebie, czy to klasyczne espresso, czy alternatywne metody parzenia. Niezależnie od tego, czy jesteś mieszkańcem Katowic, czy tylko przejezdnym, te kawiarnie z pewnością warto odwiedzić.

Article Categories:
Katowice

Comments are closed.